Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (Tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 657 z późn. zm.).
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie określenia wzorów i sposobu wypełniania formularzy stosowanych przy wykonywaniu obowiązku meldunkowego (Dz. U. z 2017 r. poz. 2411).


Opłaty:
Nie pobiera się.

Termin odpowiedzi:
Sprawę załatwiamy niezwłocznie.

Jednostka odpowiadająca:
Referat Spraw Ogólnych i Obywatelskich Urzędu Gminy w Perzowie, Biuro Ewidencji Ludności (budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie, pok. nr 6), tel. 627861094

Tryb odwoławczy:
Nie przysługuje.

Uwagi:
Cudzoziemiec będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej a także członek rodziny tego cudzoziemca, przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązany zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące najpóźniej w 30. dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca.

Pozostali cudzoziemcy niewymienieni wyżej, przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, są obowiązani zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego trwającego do 3 miesięcy albo trwającego ponad 3 miesiące najpóźniej czwartego dnia, licząc od dnia przybycia do tego miejsca, chyba że jego pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie przekracza 30 dni.

Przy zameldowaniu na pobyt stały osoba zgłaszająca przedstawia potwierdzenie pobytu w lokalu, dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu, oraz, do wglądu, dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego podmiotu. Potwierdzenia faktu pobytu osoby w lokalu dokonuje się na formularzu meldunkowym w formie czytelnego podpisu z oznaczeniem daty jego złożenia.

Właściciel lokalu musi okazać się dowodem osobistym, a w uzasadnionych przypadkach – innym dokumentem pozwalającym na ustalenie tożsamości.

Dokumenty
  • Formularz Zgłoszenie pobytu stałego” odrębny dla każdej osoby (również dla dziecka) - wymagany

  • Dokument tożsamości (dokument podróży lub inny ważny dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo) - do wglądu

  • Dokumenty potwierdzające prawo stałego pobytu albo zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej lub oświadczenie o zarejestrowaniu pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, lub ważny dokument podróży albo ważną kartę stałego pobytu - do wglądu

  • Dokument (oryginał) potwierdzający posiadanie tytułu prawnego do lokalu (wypis z księgi wieczystej, akt notarialny, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu) - do wglądu